SV Zwolle heeft in de tweede competitiewedstrijd de eerste nederlaag van het seizoen geleden. Door twee onnodige tegengoals en te weinig gecreëerde kansen verloor het met 2-0 van Turkse Kracht.
Turkse Kracht is één van de kandidaten dit seizoen om zich in de titelrace te mengen. De uitwedstrijd in Deventer (de eerste van vele) was dan ook een mooie test om te zien waar de ploeg van Joris Blom staat, en ook een kans om herstel te tonen na het onnodige gelijkspel tegen De Gazelle van vorige week.
SV Zwolle kende geen fijn begin, want al binnen vijf minuten was het bij het eerste moment van gevaar raak. Een lage voorzet vanaf rechts belandde ongelukkig via een Zwolse verdediger achter doelman Robin Pansier. Daarna ontspon zich een redelijk gelijkopgaande wedstrijd, waarin beide ploegen weinig kansen creëerden. De grootste in die fase was voor Turkse Kracht, maar een kopbal van dichtbij ging over.
SV Zwolle stelde daar aanvallend te weinig tegenover, vooral omdat het aan de bal te slordig en te gehaast was om de voorwaartsen in gevaarlijke situaties te bereiken. De wedstrijd kabbelde dan ook rustig richting het rustsignaal, maar vlak voor rust volgde nog een cruciaal moment in de wedstrijd, waarin SV Zwolle zichzelf in de voet schoot.
Bij een corner zagen de geelhemden een vrijstaande tegenstander op de rand van de zestien over het hoofd. Deze speler werd bereikt, nam aan en schoot door een woud van benen binnen.
Het begin van de tweede helft was voor Turkse Kracht, dat een paar keer dreigend was, maar in het laatste half uur was het SV Zwolle dat volledig domineerde. Turkse Kracht leek er conditioneel doorheen te zitten en trok zich ver terug op eigen helft. SV Zwolle probeerde wel aan te dringen, maar het spel aan de bal was niet goed genoeg om veel af te dwingen. De ploeg kwam tot één grote kans, al met al te weinig om de thuisploeg echt aan het wankelen te brengen. Ook zat het SV Zwolle niet mee, toen het tien minuten voor tijd recht leek te hebben op een strafschop na een handsbal in de Deventer zestien, die over het hoofd werd gezien door de scheidsrechter.
Zo wacht SV Zwolle nog altijd op de eerste competitieoverwinning van het seizoen. Zondag volgt de volgende kans daartoe, als Sallandia naar Sportpark de Marslanden komt. Aftrap om 14.00 uur.