• De meiden van MO13/2 leden zaterdag 12 juni een nederlaag tegen haar leeftijdgenoten uit Hattem. De Hattemer Meiden Combinatie was driekwart van de wedstrijd de mindere, maar ging er met de volle buit vandoor. SV Zwolle MO13/2 deed zichzelf daarmee flink te kort........

  tekst en foto's: Martijn Meupelenberg

  Voor de wedstrijd werd door de trainer een 'keeperscarrousel' aangekondigd. Vreemde gezichten leverde dit echter niet op: Lynn Grootenhuis, Kathelijne van Dongen en Lotte Merkus stonden op de lijn.

  Met Lynn op doel heb je een zekerheidje dat er geen bal in het netje belandt, maar je mist dan wel een balvaste speelster in de voorhoede. Ondanks dat wist Anna Meupelenberg het eerste speldenprikje van de wedstrijd uit te delen. SV stond niet stil. Het vertoonde dezelfde aanvalsdrang als een week eerder tegen VSCO'61, maar had het geluk van toen nu niet. Aanvoerster Luisa Maurits is één van de drie grote krachten in dit elftal. Haar verdedigende kwaliteiten kwamen nu ook weer naar boven: balletje buiten de lijn, balletje afschermen en over de achterlijn laten rollen, coachen en wijzend met haar vingertje. Heerlijk om dit te zien en hoop voor onze Sport Vereniging! Eerste kwart van de wedstrijd: 0-0

  De eerste aanval van de tweede kwart kwam van het aanvalsduo Lynn en Anna. Het leverde een corner op en uit die corner wist Lynn net de verkeerde kant van de lat te raken. Even later onderschepte Rosa van der Wardt de bal op het middenveld en passte deze naar de op rechts spelende Lotte Merkus. Haar schot miste echter kracht en was een makkelijke prooi voor de goed keepende Hattemse. Ook Anna en wederom Lotte testen met hun schoten de keeper van de tegenstander die daardoor steeds beter in haar spel kwam te zitten. SV Zwolle had het betere van het spel en vertoonde zelfs combinatievoetbal, maar als je de kansen niet benut....... Hattemer Meiden Combinatie kreeg aan het eind van het tweede kwart slechts één kans die zij wel benutte: 0-1.

  Het derde kwart van de wedstrijd liet HMC (een combinatie van sv Hatto Heim en vv Hattem) het betere van het spel zien. SV Zwolle viel terug en kreeg een tweede doelpunt om de oren. Lotte kon het leer uit de touwen vissen. Lotte (met de grote keepershandschoenen en AH-tattoo) ook goed keeperswerk zien. Met haar kleine gestalte vertoonde zij grote moed door uit haar doelmond te komen en daarmee het doel te verkleinen en een Hattemse aanval weten te verijdelen. Grote klasse; voor mij de speelster van de wedstrijd! Met een schot van Lynn ging SV Zwolle met een 0-2 achterstand het laatste kwart in.

  De hoop op een goed eindresultaat werd door Anna in leven gehouden. Met een - voor haar - kenmerkende speelstijl wist zij met haar lange benen en rossige haardos een Zwols doelpunt te forceren: 1-2. Wordt het tóch nog spannend..... Wederom stond Lynn dit kwart in het doel en wist haar hok schoon te houden. Lotte was deze wedstrijd 'de luis in de pels' van de tegenstander. Beide heren coachen (zo leek) dwingender in de hoop een goed eindresultaat te coachen. Saar Duursma zat - met haar rode sokken - te stoeien met haar losse lange haren. Haar positie in de achterhoede begint ook steeds betere vormen aan te nemen. Aan het einde van de wedstrijd schoot Anna uit 'een Van Basten-hoek' voorlangs. Het slotakkoord was voor Yenn Siebert. Met een beetje meer Antilliaanse-pit krijgt zij meer voor elkaar en zou haar doelpogingen meer teweeg kunnen brengen....

  Zaterdag 26 juni sluit MO13/2 haar voetbalseizoen af tegen SEH uit Heerde.